| KbR a întrebat:

Pentru pescari! (Giurgiu)

Stie cineva daca in perioada asta stiuca bibanul sau avatul au aparut in lacuri rauri? Si daca in ce zona a apei(la mal, la suprafata lacului, la fundul lacului). Ce lingurita sa folosesc, oscilanta sau rotativa?

P. S : daca stie cineva din Giurgiu un loc unde se prinde bine rapitorul la lingurita va rog sa-mi spuneti happy >>> FUNDA

Răspuns Câştigător
| myhu2011 a răspuns:

Nu sunt din giurgiu dar cunosc cateva lucruri pescaresti.stiuca si bibanul au aparatut. avatul dupa 20 iunie-1 iulie apre.de obicei stiuca si bibanul le prinzi la fundul lacului.dar nu ii exclus si la mal.si lingurita.ar fi bune amandoua.dar eu cred ca rotativa ii cea mai buna.adica eu rotativa folosesc de obicei. sper ca te-am putut ajuta. Funda?