| Joker3134 a întrebat:

Pentru un om care nu a mai alergat de 2 ani e ceva normal sa nu poata alerga mai mult de 4 minute?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai ales daca ai si pus kg in plus, dar cu urcatul scărilor cum te descurci?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Asta e foarte bine, asta inseamna ca inima e sanatoasa, cand alergi fa astfel
mers -mers rapid -alergare pentru ca organismul sa se adapteze

| aXy99 a răspuns:

Cam putin. Nici eu n-am mai alergat de un an si am reusit sa alerg 17 minute.

| Yurisa a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,

Da, oarecum este normal, dar contează şi vârsta şi kilogramele pe care le are persoana care aleargă.
Alergarea uşoară e ok şi 4 minute pentru început.

Eu sunt tânăr, am 17 ani şi 60 km şi de vara trecută nu am mai alergat până săptămâna trecută, iar săptămâna trecută am alergat 4 km iar la jumatatea celor 4 km am făcut o pauză de 10 minute şi din nou am continuat cei 2 km rămaşi.

Deci stai liniştit că situația este sub control. Poți să faci şi puțin sport înainte de a te apuca de alergat ca să te simti in forma.

Sper ca răspunsul meu să îți fie de ajutor!

| Edmonds2342 a răspuns:

E mult și patru minute, dar depinde la ce fel de alergare te referi.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Normal, pana îți intri in forma! Corpul tau e obosnuit sa stea.

| Dani6421 a răspuns:

Da, este normal, alergatul necesita multa energie iar corpul nu e obisnuit sa o produca, muschii nu-s obisuiti sa reziste asa mult, zilnic vei putea alerga din ce in ce mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Zoe1699 a răspuns:

Da

| oliverlasobalta a răspuns:

Complet normal, i s-a intamplat si bunicului meu.