| anonim_4396 a întrebat:

Please! Ceva trucuri pentru punere de masa musculara!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mancare sanatoasa si antrenament la sala.

Bula
| Bula a răspuns:

Trucuri?
Te imbraci in haine gomflabile. big grin

| relian a răspuns:

Ceva trucuri? Da, te pui in pat, apoi incepi sa visezi ca ai muschi pe unde vrei tu, mai bun truc ca asta nu vad unde gasesti laughing

| aXy99 a răspuns:

1. Te duci la sala constant, ai un antrenament serios, intens si diversificat.
2. Esti in surplus caloric, mancand cat mai multa mancare sanatoasa.
3. Esti in surplus proteic, aproximativ 2g/kg.
4. Nu face egolifting. Nu exagera cu greutatile, fa cu cat poti, dar ai grija ca la ultima repetare a fiecarei serii sa simti ca cedezi, sa nu mai poata exista o alta.
4. Dupa sala sa ai o masa bogata in carbohidrati pentru a se reface depozitele de glicogen, dar si in proteine.
5. Odihneste-te 8 ore pe zi. Daca nu poti azi, compenseaza zilele urmatoare.

N-ai nevoie de nimic mai mult.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Antrenament dur la sala, alimentatie speciala pentru masa musculara( aprox 2 g/kg corp proteine, 4 g/kg corp de carbohidrati), odihna. Astea si in 2-3 ani o sa ai rezultate satisfacatoare. Apropo, inainte de toate, cati ani ai?

| vladtodirica94 a răspuns:

Mâncare sănătoasă bogata în proteine și multa munca