| Gimmy97 a întrebat:

Poate sa-m irecomande cineva un prgran de abdomene, pentru ca vreau sa slabesc. Gen, cate sa fac dimineata, dupamiaza s iseara.
Multumesc anticipat.

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Dimineata, dupa masa si seara mananca sanatos! axeaza-te pe legume si proteine de calitate, redu carbohidratii, mai ales cei rafinati! fara zahar, alcool, prajeli...fiindca abdomenul se face in bucatarie!
De 2-3 ori pe saptamana fa exercitii cardio! Acestea slabesc si elimina grasimea. Si doar de 2 ori abdomene pentru muschi si tonifiere.

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

NU prin abdomene slabesti. NU antrenezi zilnic aceeasi grupa musculara, mai ales de 3 ori pe zi. Slabesti prin alimentație.

| Gimmy97 explică (pentru DovleacTurbat):

Vreau doar sa slabesc la burta, dar nu neaparat sa slabesc, mai degraba... "sa-l modelez" daca intelegi

| R0byZ00r a răspuns:

Abdomenele nu ajuta la slabit insa doar la intarirea abdomenului sau cresterea acestuia (Luni, Miercuri, Vineri) apoi proteine din carne, oua etc, daca vrei Sa slabesti alearga SI fa doar sprinturi! E metoda Cea Mai esentiala de a pierde grasime si cat Mai putina masa musculara, compenseaza cu carne SI scoate sucurile/dulciurile/painea mananca orez fiert, soia