| Gimmy97 a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva ce regim sa tin, si ce (si cate) exercitii trebuie sa fac pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
| danutz2006 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai grija la numarul de calorii pe care le introduci in organism in fiecare zi raportat la numarul de calorii pe care le consumi.
Pentru a slabi este foarte logic introduci mai putine decat consumi. Nu trebuie sa te apuci acum sa ti nu stiu ce dieta sofisticata care va aduce rezultate pe termen scurt dar ulterior te vei ingrasa mai tare.
Contorizeaza numarul de calorii si in acelasi timp incearca sa consumi alimete sanatoase pe cat mai putin procesate. Nu renunta la nimic din ce iti place doar incearca sa reduci cantitatea.

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. cat despre exercitii fa orice iti place, nu exista exercitii pentru slabit. poti sa nu faci deloc.