| Shrek32154 a întrebat:

Poimaine ma duc cu prietenii la piscina. Stiu sa inot bine dar cand sar in piscina nu pot sari fara sa ma tin de nas. Pur si simplu imi tin respiratia inspir tare tin aerul dar cand sar in momentul impactului cand ma izbesc cu apa automat numai imi pot tine respiratia si iau apa. si e foarte nasol :3 ma ajuta si pe mine cineva :3?

2 răspunsuri:
| adyzone a răspuns:

Am aceiasi problema, o am de 12 ani, am incercat orice si nu am reusit. Daca inot pe sub apa pot sta fara mana, dar cand sar de fiecare data iau apa.

| Ionutz_Maryan_1997 a răspuns:

In momentu impactului cu apa incerca sa dai aerul afara pe nas(tii gura inchisa) si nu te gandi ca iei apa(fara sa te tii de nas cu mana)