| Ana7807820 a întrebat:

Pot avea picioare musculoase daca merg pe jos cate 1 km pe zi si sa ma las de fumat? Deja mi le simt mai carnoase decat de obicei.
Nu de alta, doar ca am inceput in ultima vreme sa merg mai repede decat colegii mei la ora de sport si as vrea sa... prind tramvaiul mai repede la amiaza

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E urît ca o fata sa aiba picioare musculoase ca de barbat.

| morfeo a răspuns:

Musculoase n-ai cum sa le faci din mers pe jos 1 km... poate doar putin mai tonifiate. Si normal ca trebuie sa te lasi de fumat.

| ClaudiuMadalin1999 a răspuns:

1 km nu e prea mult, dar depinde si cat de repede mergi, pentru ca pentru a pune masa musculara trebuie sa iti obosesti muschii. Dar da, poti cu suficient efort, daca ai observat deja diferente asum ca e mai mult decat erai obisnuita inainte.

| NYØ2002 a răspuns:

Mai bine alergi 1km.Eu doar dus fac 1k pana la scoala?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dacă mergi, picioarele se întăresc.

| Bizon95 a răspuns:

Muschi nu se fac decat cu intentie si efort serios (mers la sala)
1km de mers pe jos zilnic in schimb, ajuta la silueta si tonifiaza picioarele (nu mai arata ca niste scobitori)

totusi, incearca sa maresti treptat distanta si sa mergi intr-un ritm semi-alert (adica nici nu te grabesti, nici nu mergi ca la plimbare, cat mai incet)

si DA, fumatul e naspa amestecat cu sportul, oricat de putin ar fi sportul ala

| aXy99 a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

1 km, ce e aia doar 1km, daca bagi 10, 20 de km posibil

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt destule femei care isi lucreaza muschii picioarelor (chiar fac genuflexiuni cu 100kg pe umeri) si arata sexy.

Ca sa fie "de barbat", trebuie sa faca injectii cu steroizi, ca au nivelul testosteronului mult mai scazut decat un barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba sunt destule tipe naturale care arata nașpa pentru că au cvadricepșii mai dezvoltați ca fundul și bicepșii femurali - asta din punctul meu de vedere si la barbati arata ca dracu

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi-mi una happy