| GabrielaIoana290 a întrebat:

Pot lua proteine fara sa fac sală?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Oricine ia proteine zilnic, se gasesc in mancare (carne, branza, oua, nuci/migdale/caju, chiar si fasolea/mazarea au proteine, pana si orezul are cateva).

| Paul754880338 a răspuns:

Desigur!

| GabrielaIoana290 explică (pentru Paul754880338):

Mulțumesc!

| aXy99 a răspuns (pentru GabrielaIoana290):

Poti, dar pentru ce? Daca nu faci sala nu ai nevoie de cantitati prea mari de proteine, poti lua foarte usor 1g/kg corp din mancare. Sa stii ca majoritatea aminoacizilor sunt neesentiali, adica nu ai nevoie sa consumi proteine pentru a-i obtine. Iar pentru cei esentiali este de ajuns putina carne, lapte, oua etc.