| Ryaaan a întrebat:

Pot pescui la pripon pe un lac/canal/râu public (Canalul Dunăre-Marea Neagră,Canalul Poarta Albă-Midia Năvodari) (pripon insemnand o ancora o greutate un fir lung, o plută o sticlă în acest caz și cam atât)? Daca se poate este legal eu am prins un somotei cu această metodă mai pot pescui nu? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Da poti, priponul nu se incadreaza in sculele de braconaj; plase, navoade etc, interzise prin legea pescuitului.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat