| MaryyraM a întrebat:

Pot sa merg la sala de la 13 ani si 9 luni? adica..nu pentru culturism...sau pentru dezvoltarea muschilor..ci pentru slabit.happy

Răspuns Câştigător
| BogdanFitness a răspuns:

Incearca mai bine o alimentatie echilibrata si o usoara alergare. elimina prajelile si alimentele grase. mananca mai multe fructe si legume si fierturi... daca mergi la sala..desii la varsta ta e cu dus intors - sa nu faci cu greutati mari pentru ca iti opresc cresterea

7 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
E totul ok, mai ales ca ai 14, oricum daca nu poti reduce din kg, cumparandu-ti o bicicleta de slabit faci 10 km pe zi cu ea ca iti masuara timpul, mai lasa dulciurile, carnea si tot ce dauneaza.
Bafta la slabit!

| drogh a răspuns:

Ai putea să te duci la slăbit de la vârsta asta, dar ar fi cam devreme şi nici nu e indicat. Mai bine slăbeşte făcând singură sport, fără sală. Mănâncă mai puţin şi mai multă mişcare ori afară, ori în casă cu ajutorul unor videoclipuri de pe youtube de la aerobic. Evită stresul, nervii şi abţine-te de la dulciuri.

| Andeuta a răspuns:

Da normal si este indicat daca ai o greutate mai ridicata.

| Gesara a răspuns:

Decat sa te duci la sala du-te la fittnes sau daca vrei neaparat la sala trebuie sa faci numai pe banda si bicicleta pentru ca aparatele de forta iti opresc cresterea

| aNNtoNyO a răspuns:

Da