| TPUşiUPT1 a întrebat:

Poti creste in masa musculara cu 2 mese pe zi? Dimineata ceai si margarina si seara mamaliga pe paine.

9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Cum sa nu, proteine de la doamne doamne.

| Xaya a răspuns:

Sportul si o alimentatie sanatoasa creste masa musculara. Cu margarina si mamaliga doar te transformi in schelet happy

| George_George_1996 a răspuns:

Sport si o alimentatie sanatoasa! Succes!

| ziftode a răspuns:

NU, nu poti creste masa musculara cu mancare orice ai face
TREBUIE SA FACI SI SPORT!

| Kerre a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar cu ceai si margarina dimineata si seara mamaliga pe paine nu cred ca o sa faci ceva. Corpul tau are nevoie de nutrienti, are nevoie de calorii, fibre, grasimi, carbohidrati pentru o functionare cat mai buna si cresteri musculare cat mai rapide. Nu o lua ca pe un comentariu de Hate dar incerc sa iti explic ca ai nevoie de mai mult ca sa cresti in masa musculara pe langa antrenament, odihna din plin mai este si alimentatia care constituie 50% din toate rezultatele pe langa antrenament (25%) si odihna (25%). Asa ca pentru a creste in masa musculara ai nevoie de minim 3 mese pe zi in care sa ai carbohidrati, grasimi, proteine. Nu conteaza cum le aranjezi in mese, important e sa iti atingi necesarul macronutrientilor pe zi (poti cauta despre asta pe net). Bafta!

| Adry05 a răspuns:

Ce naiba e cu meniul asta? Si margarina? Serios? E cancerigena, untul e mult mai bun si sanatos. Si de unde crezi ca faci masa musculara cu paine mamaliga si margarina? Iti trebuie carne, ciuperci eventual soia si alte alimente si legume care contin proteine (poti da search pe google pentru o lista completa). + bineinteles sport cu greutati,

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kerre):

Tu chiar nu te-ai prins ca e la misto intrebarea? Adica e MEGA-EVIDENT.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

Come on, nu e evident ca e pusa la misto intrebarea? Ii troleaza pe aia care vor muschi dar ei habar nu au sa manance.

| Adry05 a răspuns (pentru Cosmin86):

Atunci are un troll prost si sec si degeaba ca oricum nu amuza pe nimeni