| xXNinjaTopXx a întrebat:

Programul meu arata cam asa :

Luni : piept + biceps
Marti : picioare
Joi : spate + triceps
Vineri : umeri + trapez

Ar trebui sa includ abdomenul si antebratul in program? Daca da, in ce zi?

P.S. : Stiu ca intrebarea pare cam ciudata, dar am intrebat mai multi oameni, iar parerile sunt impartite.

Răspuns Câştigător
| lucian_2018 a răspuns:

Luni poti baga si antebratul. Oricum antebratul se lucreaza in majoritatea exercitiilor. Abdomenul il poti baga marti cu picioarele sau vineri cand ai mai mult timp liber

3 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Include abdomenul sau piept si biceps, cu picioarele, dar in nici un caz cu spatele. Cu umerii va fi cam greu de asemenea.

| BABYdinoKEY a răspuns:

Marti

| Nickname1890 a răspuns:

Eu nu am lucrat niciodata antebrat, sunt niste muschi care lucreaza in aproape orice exercitiu.

In schimb abdomenul obligatoriu trebuie inclus. Il poti lucra la sfarsitul oricarei zi

In schimb nu imi place cum arata combinatia Joi triceps vineri umeri. Avand in vedere ca tricepsul lucreaza destul de mult si la impingerile deasupra capului s-ar putea sa nu dai randament maxim, la umeri, o grupa mai importanta.