| AmazingONEx a întrebat:

Proteinele sunt bune sau nu?
Și DE CE?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Carnati afumati, sarmalute, fripturi la gratar, mici etc.
Toate sunt pline de proteine si bune, mai ales cu o bere sau un vin bun. happy

Cui nu le plac, sa le dea mie! big grin

| aXy99 a răspuns (pentru Bula):

Berea si vinul (sau oricare bautura alcoolica) incetinesc sinteza proteica laughing

| Bula a răspuns (pentru aXy99):

Daaaa...
Dupa 3 gratare si 10 mici trebuie incetinita un pic digestia cu ceva laughing

| RAY a răspuns:

Cum ati trecut de ora de biologie, incredibil, omule proteina este baza vieti pe pamant, caramida vieti pe pamant este proteina

| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai macar HABAR ce sunt proteinele?

| Panamax a răspuns:

Daca le pui ceva condimente sunt si mai bune.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Panamax):

Cum sa fie degeaba? Proteinele sunt caramizile vietii, oricine le consuma.

| Ak40 a răspuns:

Proteinele se afla in orice mancare. Daca ai invedere de proteine praf alea sunt pentru a consuma numarul necesar de proteine daca nu le poti lua din mancare