| Tomita_Sebi_A._2001 a întrebat:

Puteti sa mi dati un program bun de antrenament? Fac 2 luni si vreau sa l schimb pe al meu: luni spate
Marti umeri
Miecuri piept
Joi picioare
Vineri brate, cineva cu experienta

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Incearca-l pe asta: Luni-piept+biceps; marti-spate+trapez; miercuri-pauza; joi-picioare+umeri; vineri-antebrat+triceps.Si ca un sfat prietenesc, nu mai face piept dupa ce ai facut umeri sau invers.Pentru ca la exercitiile pentru piept intra si umerii.Asa ca trebuie sa fie o pauza intre antrenamentul pentru piept si cel pentru umeri.Altminteri nu le dai timp sa se refaca (fibrele rupte) si stagneaza sau se dezvolta mult mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este bun cel pe grupe, incearcã upper/lower sau full body, si push/pull daca vrei in fiecare zi.

| hgcl a răspuns:

Ok, dar ce exercitii faci la fiecare grupa in parte, cati lucrezi pe aparate, cat pe greutati libere?
Parere personala, la inceputul saptamanii sa incepi cu ce-i mai slab fata de restul grupelor.