| Novoloaca_Andrian_2001 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti parerea, am 16 ani, 174cm si 72 kg? Eu consider ca ar trebui sa mai slabesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, greutatea ideala pentru tine, ar trebui sa fie cu 10kg mai putin fata de inaltime, adica 64kg.

| christall a răspuns:

Fiindca esti in crestere nu cred ca ar trebui sa tii cine stie ce regim. Incearca sa mananci mancare sanatoasa, fructe si legume si renunta la sucuri si la dulciuri. Mananca ca acum doar ca portie mai mica. La varsta ta greutatea alterneaza, nu trebuie sa intri in panica.