| DanY3L2002 a întrebat:

RE ALLZ!
Deci..Am 12 ani
As vrea sa ma apuc de niste exerciti de sala
P.S.Am facut cel mai mult 50 de flotari
Abdomene am facut vreo 40 si ceva
Genuflexiuni am facut vreo 110 desi mai puteam cateva
Si as vrea sa imi recomanda-ti un program de luni pana duminica pentru facut exercetii, ce sa mananc cat sa ma odihnesc, cate exercitii sa fac, etc etc...
Cine imi spune explicit, argumentat primeste funda
Multumesc Anticipat
P.S Am haltere, gantere
Spre rusinea mea nu stiu cum se numeste exercitiul despre care vreau sa va zic, dar o sa incerc sa va explic
deci. stai pe spate si ridici de la nivelul pieptului in sus
Am facut 20 cu vreo 20 de kg
Cu gantera care are vreo 3 kg am facut 40 exercitiul este pentru biceps

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Poti sa faci zilnic flotari/abdomene/genoflexiuni dar tu nu le faci bine. Daca faci odata 50 flotari si 100 genoflexiuni nu e bine, faci asa: 22 flotari/5 serii, ultima serie faci cate repetari poti. Genoflexiuni 35-40 repetari, 3serii/ ultima serie faci maxim 50. Abdomene nu le faci neaparat clasic de sus pana jos, poti sa misti trunchiul stanga dreapta aici faci la fel ca la flotari programu. Între serii faci pauza maxim 2-3 minute sa nu racesti muschiul. Cam asta ar fi ce trebuie sa faci tu, nu chiar zilnic cat poti faci pauza 2-3 zile daca ai febra dar niciodata pauza mai mare de 1 zi. La alimentatie baga multe oua omlete dimineata, iaurt si care multa. Bafta, daca mai e ceva imi zici.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobertMoon):

De ce sa faca zilnic. cand muschii se dezvolta in zilele de pauza?

1 răspuns: