| TheGodfatherDumDeeDum a întrebat:

Rezistenta aia pe care ti-o creiezi prin fuga/abdomene/flotari are vreo treaba cu aia cand primesti lovituri?

2 răspunsuri:
| eminescuhipiot a răspuns:

Ideal ar fi sa-ti creezi o rezistenta sa poti riposta, nu sa primesti. Dar partea buna este ca rezistenta la fuga te ajuta sa alergi de acele lovituri.

| Rebel23 a răspuns:

Nu sunt eu un mare expert in treaba asta dar dacă gândești logic cred ca este o treaba la mijloc.Acea rezistența te face mai puternic.Intr-o bătaie se efectuează destula energie fizica, dacă oponentul este un adversar pe măsura, dar sa revenim la întrebarea ta. Daca faci abdomene/flotări și ce ai mai spus tu pe acolo se Creează o rezistența, dar in același timp se creeaza și o masa musculară, care va reduce durerea.Deci hai sa facem o ecuație dacă îți place matematica happy efort fizic=rezistența=masa musculară=durere redusa(in cazul luptelor). Sper ca te-am ajutat.