| xPredator2000 a întrebat:

Rezistenta la bataie.M-am saturat de umilinte.
Salut, salut!

In ultima vreme se iau cam multi de mine fara motiv,
doar pentru a se da "Smecheri"..nu stiu...
Funda nu o va primi nimeni cu "Fugi de bataie, nu e buna".
M-am saturat. Esti baiat bun = esti luat de pro.st/fraier/nimeni.
Daca oferind respect nu priemesc,il voi obtine cu forta. Zilnic deja
sunt impins si primesc palme "in joaca",injurat, luat drept un nimeni, desi nu am nicio treaba cu persoanele respective.

Stiu ce inseamna bataia..nu ma vad Chuck Norris, si nici nu "sparg 7 cartiere".
Dupa ce iti iei un pumn, esti cam batut.
Aveti ceva idei cum sa "rezisti"? Ca dai, dar mai si iei.
Un pumn in gura/ochi..sa nu mor dracu de durere.In nas, iarasi. daca imi
iau un pumn in nas ce dracu sa mai fac..ma rupe ala/aia, ca nu mai pot
probabil de durere. Ceva sfaturi cum sa rezist mai bine?
(Nu dati raspunsuri destepte gen "Da-ti tu pumni si in timp devii mai rezistent")
Totul are o limita..deja de ani de zile.M-am saturat..am si eu maini.
Si poate ceva sfaturi cum sa-mi fac curaj..ca sunt maricel asa.da cam las..simt multe emotii in stomac, desi fizic i-as bate pe majoritatea astora care isi bat joc de mine pentru amuzamentul propiu.Sunt cam las si simt emotii multe in stomac si nu pot sa dau..si asa imi iau palme si umilinta..vai de capu' meu...barbat cica.dar sa mai iasa o fata cu un papa lapte ca mine? asta asa..nu e vorba de fete aici, ci de mine.

PS:am 17 ani...deja nu mai suport toti "smecherii" si asa forta am, v-am spus.
Deci:
Rezistnta/curaj. sfaturi?

11 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Bataia nu e o solutie de nici o parte. Respectul se castiga. Atitudinea conteaza, poti sa fii impunator cu o vorba dura sau doar uitandu-te urat la cineva, nu sa- l lovesti. Daca te loveste cineva spune-i ca tatal tau e politist si o s-o pateasca.

| ĂlaRău a răspuns:

Apuca-te de box sau arte martiale.

Ar putea fi o experienta definitorie.

| xPredator2000 explică (pentru ĂlaRău):

Nu ma ajuta deloc raspunsul tau. Nu am cum sa ma apuc de asa ceva. Eu am inrtebat ceva clar.Astepr raspunsuri la fel. Din viata de zi cu zi. Nu ma apuc sa fac 1 an de box acum. Mersi.

| ĂlaRău a răspuns (pentru xPredator2000):

In cazul asta nu prea ai de unde sa gasesti curaj.
Curajul, increderea de sine si un mental puternic nu se obtin intr-o zi, iar astea sunt calitati de baza ale unui "hombre"

Sporturile alea doua dezvolta aceste calitati si altele precum disciplina si te pot ajuta sa te imbunatatesti pe tine insuti.

In plus, artele martiale sunt ideale pentru autoaparare contra natarailor cu care ai de a face.

Succes.

| Louys a răspuns:

Fii atent.
Daca vrei sa nu ti-o iei in fata, cand incearca sa dea cu pumnul, incearca sa il prinzi ca si cum ai prinde o minge.Asa se pareaza loviturile.

Cand vrea sa dea la fata, pune-ti palmele pe par sau pe chelie happy, si apara-te cu bratele.

Sau cand vrea sa dea, sari in spate.

Curajul e simplu de obtinut, doar gandeste-te ca il bati orice ar fi, si il bati.

Si uita-te in ochii lui, ca unde priveste, acolo vrea sa loveasca, asa reactionezi mai repede.

Rezistenta se dobanzeste prin lovituri, asa ca mai bine te feresti decat sa primesti.

| Deliric95115 a răspuns:

O sa prinzi tupeu dpar dupa ce o sa te bato, crede-ma. Pana acum un an si eu eram ca tine, nu comentam. Asta pana s-a luat unu de frate-miu (el avea 19 si eu 15) si la nevoie a trebuie uit sa ma bat. Mi-a placut. Mult. Abia astept sa se mai ia cinev a de mine. Nu-ti trebuie multa forta ca sa dai un pumn bine. Un pumn plasat sib nas/in nas/ochi e destul. in barba dai ca sa ia somn. Arunca-te in ei, ca ei te vad de fraier ao nu o sa se astepte sa sara fraieru la bataie.
Bafta!
Scuze de greseli dar sunt de pe telefon.

| Mateodram a răspuns:

Frate. Eu am avut odată o bătaie mai mare și mi-a spus cineva să-mi iau o protecție pentru dinți (aia ca la box) și sincer ajută mult. Mi-am luat câțiva pumni în gură, doar mă durea dar nu era ca atunci când îți iei un pumn liber. Eu te sfătuiesc să-ți iei și tu. Ajută crede-mă.

| xPredator2000 explică (pentru Mateodram):

Da-mi mai multe detalii te rog..de unde o iau? si sa nu fie ca la box..proteza din aia..sa zica neno.rocitii ca m-am dus sa-i bat pregatit sa ma dau mare.

| Mateodram a răspuns (pentru xPredator2000):

Eu nu stau în România. Și mi-am luat-o de la un magazin de luptă. Aia care mi-am luat-o nu era mare, nu se vedea. Și-n plus nu cred că tipii ăia o să fie atenți la ce ți-ai pus tu. Cu frica...nu prea știu cum să te ajut. Am frica asta tot timpul când mă mai bat. Gândește-te la altceva. La cum își bat joc de tine. Gândește-te profund și o să ai o ură în tine care trebuie s-o dai afară. Și-n plus. Fii direct, nu aștepta să te lovească ei primii. Dacă sunt niște fătălăi care doar în gura sunt tari după ce lovești unu' restul n-o să mai zică nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru xPredator2000):

Schimba-ti dracu atitudinea, nu ii mai lasa sa te ia de fraier, cu bataia nu rezolvi nimic, doar faci si mai mult rau.

| xPredator2000 explică:

Da' bravo ma. Misto raspunsuri, ce sa zic.
Astept, poate vine unu' normal la cap si imi raspunde.