| RAY a întrebat:

Sa manc inainte de a merge pe jos dimineata sau dupa?

11 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Mananci cand vrei si cand iti e foame. Depinde cum te simti tu mai bine.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Înainte, dar să nu te pornești imediat ce ai terminat de mâncat.

| Michaeel a răspuns:

Micul de Jun este cea mai importanta masa a zilei, dacă mergi undeva cu stomacul gol nu vei avea energie și nici nu vei putea gândi ca lumea. Omul satul nu se compara cu cel lihnit. Mai bine mănânci ceva sănătos, ca un suc de fructe ori o salata.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Cam eronate raspunsuri vad ca ai primit, mananca pana sa mergi pe jos, te vei simti mult mai ok.
Aviz celor care nu stiu, nu exista cea mai imporanta masa a zilei pentru ca metabolismul functioneaza 24/24

| IanaIana9 a răspuns:

Sportul se face pe stomacul gol, fără apă sau mâncare. După ce ai făcut sport, bea un pahar de apă caldă, reglează stomacul și e bine pentru sănătate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru IanaIana9):

De cand se face sportul pe stomacul gol?

| Mmaannuu111 a răspuns (pentru IanaIana9):

După gândirea ta, nu ar mai trebui sa mâncăm niciodată. De ce nu trebuie sa mâncăm când facem sport si sa mâncăm când nu facem care e diferența? Crezi ca dacă nu mâncăm o sa avem energie?

| IanaIana9 a răspuns (pentru Mmaannuu111):

Nu mai dramatiza atât... cică să nu mâncăm niciodată.Cei mai mulți oameni de afaceri se trezesc dimineața devreme înainte de a lua micul dejun și aleargă, apoi beau apă pe stomacul gol, după... mănâncă.

| Mmaannuu111 a răspuns (pentru IanaIana9):

Și crezi ca e bine ce fac oamenii aia? laughing))) Cu ce ii ajută mai mult dacă nu mănâncă, tu habar n-ai cât de mult ajută o alimentație bogată in carbohidrați înainte de un antrenament sau de o mișcare. Nu mai băga prostii la oameni că e bine să facă sport pe stomacul gol, că nu e bine, ei vor face sport cu energia luată de ieri e ca și cum ai merge cu mașina fără sa pui carburant, vezi dacă merge

| IanaIana9 a răspuns (pentru Mmaannuu111):

Dacă nu știi tactici pe care le aplică oamenii de succes pentru a face sport, atunci nu mai comenta răspunsurile mele.

| Mmaannuu111 a răspuns (pentru IanaIana9):

Eu îți zic doar cum funcționează organismul, nu știu ce tactici știi tu dar nu ajuta