| user999 a întrebat:

Am 16 ani si ridic la piept foarte putin-55 kg, abia abia le ridic. Cum sa fac sa ridic mai mult, sa evoluez si eu ca altii, un baiat de seama mea ridica 80 unu de 15 ani tot la mine din sat ridica 106. Vreau sa ajung macar aproape de ei. Daca aveti un link cu executarea corecta a acestui exercitiu trimitetil va rog. Cum pot evolua rapid? (fara suplimente si chestii de genu). Cel mai bun raspun funda. Voi cit ridicati la piept?

5 răspunsuri:
| user999 explică:

Mentionez ca am 60 kg

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să faci rost de o bară și câteva gantere. Atâta timp cât îți faci o dietă bazată pe suplimente și folosești ganterele corect vei crește repede în putere.

| Pool77 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Sa spui ca cresti in putere de la suplimente e absurd.

| Pool77 a răspuns:

De cand faci sala?
Lasa ca ajungi si tu la nivelul lor, tu probabil esti mai bun altundeva.
Eu de exemplu la piept nu pot mai mult de 70kg momentan, iar la geno faceam si cu 120-130...Pe cand colegul meu cu care fac sala, la piept ajunge pe la 90 aproape 95 si la geno nu poate cu 80.
Diferim toti, nu exista aceeasi forta.
Iar daca vrei sa impingi cat mai multi asteapta, timpul le rezolva pe toate.

| Cosmin86 a răspuns:

Cate fripturi mananci pe zi?