| Anonymus3000 a întrebat:

Am o bara de tractiuni si nu prea pot sa fac multe tractiuni fac vreo 5 maxim si as vrea sa stiu cum sa fac mai multe. Apropo daca fac tractiuni sau daca stau atarnat de bara ma inalt? sau trebuie sa fac niste exerciti?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. fa de 2 ori pe saptamana tractiuni
2. fa-ti un program care sa-ti stoarca complet muschii, in primul 4 serii de tractiuni normale, apoi 4 serii de negative, apoi 4 serii de tractiuni cu mainile LIPITE ( eventual si cu ajutor daca nu poti ), apoi 4 serii de tractiuni australiene.

Apoi mananci multe proteine, te odihnesti si la urmatorul antrenament dai iar 100 %.

| Rusu_Viorel_1985 a răspuns:

Daca faci cate 3 tractiuni zilnic, intr-o luna ajungi sa faci 20. Chestia e sa te tii de antrenament.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Rusu_Viorel_1985):

Alt copil mic... apuca-te de sah

| Maryk9 a răspuns:

Pai...incerca sa faci 5x2 (dupa 5 tractiuni 2 min de pauza)...dar pauza sa nu fie totala adica sa nu iti relaxezi complet muschi poti sa faci in pauza flotari sau orice altceva ce iti pune la lucru muschi bratelor si ai pieptului.Si da prin simplul fapt ca stai atarnat de bara te ajuta sa cresti. Sper ca te-am ajutat. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Maryk9):

De ce vrei sa lucrezi tricepsii si piept in pauza antrenamentului de spate?