| Anonymus3000 a întrebat:

Cand joc fotbal si am minge cum sa alerg cu ia in asa fel incat sa alerg rapid si sa nu mi-o ia adversarul sa alerg rapid si sa dau minge infata? sa tin minga pe langa mine si sa nu alerg asa rapid? Cum? Dau funda repede

PS: Sper ca ati inteles ce vreau sa zic

5 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Pai sa iti explic. trebuie sa ai un foarte bun control al mingii daca vrei sa alergi si foarte repede si sa ti si mingea la picior.( si mie imi mai sare.si am 7 ani si ceva de footbal )trebuie.ca in timp ce alergisa impingi pe distante foarte mingi mingea.iar cand vine adversarul dibleaza-l. poti face foarte usor o bicicleta.pentru ca tu esti in viteza iar el pe loc si nu are timp de reactie.sau daca esti foarte bun la viteza poti da mingea pe langa el.si tu s-al depasesti in viteza ajungand iar la minge.am vaut ce a spus tyby.nu zic ca e gresit.dar nici bine nu e.daca esti intr-un contraatac nu e bine sa te intorci pentru ca se repliaza adversarul ( revine pe pozitii ). bafta si sper ca te-am ajutat. daca nu ai inteles ceva da-mi mesaj privat.

| WeedMan a răspuns:

Cel mai bine e sa iti prelungesti mingia in fata dupa care fugi dupa ea.Dar ai grija sa nu o prelungesti prea mult ca ti-o ia altcineva.Bafta

| IceTea a răspuns:

Daca alergi repede,dai mingea pe langa adversar si alergi,dupa care dai pase sau shoot la poarta,daca nu alergi asa repede,incerci sa protejezi mingea, te intorci cu spatele si protejezi mingea, pana se demarca un coechipier si ii pasezi...sau incerci sa driblezi adversarul daca Sti

| TYBY13 a răspuns:

Cnd vine adversarul nu mai alerga rapid si fenteazal daca jty. daca nu jty intoarcete cu spaztele si asteapta p candva de la tine din echipa si dai pase.

| BlackAngel_6362 a răspuns:

Bai daca vrei... poti face asa
alergi si cand vine adversaru il driblezi... (crede-ma am incercat si merge) funda?