| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, vara asta am hotarat sa ma transform deoarece merg la liceu.Cu urmatoarele exercitii si o dieta prin fructe,legume, iaurt si putina carne ma pot transforma catdecat?:
https://www.youtube.com/watch?v=DIRW_aBs9x0
https://www.youtube.com/watch?v=ET3CI-zdNw8
+cateva cu gantera pe care le stiam si eu si nu aveam nevoie de videoclip,in mare parte sunt pentru bicepsi si tricepsi. Vreau un raspuns sincer, sa nu ziceti ca da doar pentru ca sa primiti funda.

Răspuns Câştigător
| JusticeForCraiova a răspuns:

Mananca fructe, legume, branza, carne de porc sunt bune mananca cum mananci tu de obicei si daca faci sport acasa sa nu faci in pat faci o mare greseala te cocosezi fa pe jos pune o patura ceva si fa cu galterele sau cu ce ai tu. In fiecare seara daca ai timp ar fi bine sa alergi pe afara.

12 răspunsuri:
| ana5 a răspuns:

Da,dar iti dai seama ca trebuie sa faci exercitiile acestea regulat si sa mananci cat mai sanatos. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ana5):

Ma gandeam sa le fac zilnic (asta sper)

| JusticeForCraiova a răspuns:

Sal.
Daca vrei sa faci sport du-te la sala acasa nu faci bine, la sala ai instructor si te invata cum sa faci corect acasa nu faci nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru JusticeForCraiova):

Sala este mult prea departe de mine, daca aveam o sala aproape unde sunt eu iti zic ca ma duceam 100%, +proteine, asa nu am curaj sa bag proteine...

| ana5 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica nu ai curaj sa bagi proteine? deja bagi proteine ZILNIC

proteine = carne, peste, branza ( + alte lactate ), oua, unele legume ( mazare, fasole, quinoa, soia )

| Cosmin86 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Cu sport acasa vrei sa puna muschi? mai bine va apucati de sah amandoi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Proteine pe baza de pastile...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Am pus deja doar in 3 luni,mai cu facute, mai m-a batut si lenea...Dar uite ca am facut, acasa, nu la sala, doar cu o gantera si multa ambitie...da nu ma multumesc cu putin.am zis transform da nu de la 0, poate sa ma transform in fibra, ca am mai mult masa musculara...

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru Cosmin86):

Da ma acasa poata sa faca sport, genoflexiuni, galtere, haltere, flotari asa se face tu vrei la sala? nu vazusi ca darksiders2 spusa ca ar vrea sa mearga la sala dar e foarte departe de el?
numai posta aiurea ca esti vai de capu tau de prost.

| Cosmin86 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Mi-ar placea sa-mi zici in fata ca "vai de capul tau de prost", dar fata in fata probabil ai sta cu capul plecat in pamant, ca orice copil MIC SI FIRAV, care mananca si el 3 mese pe zi si apoi se mira de ce nu are muschi ( cu sala cu tot )

pe net multi vorbesc tare, copil mic si frustrat ce esti

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu faci mare lucru cu o gantera

Astea sunt cele mai bune exercitii :
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Pe locuril 1si 2 sunt CLAR indreptarile si genuflexiunile cu o haltera mare pe umeri. Fara exercitiile alea nu prea ai cum sa faci muschi