| gornistu a întrebat:

Sall all, am si eu o nedumerire. Am vizionat o competitie de schi slalom la dublu. Nu am inteles de ce de multe ori se pleaca la start cu handicap.

Răspuns Câştigător
| Lucian2473 a răspuns:

Inainte de startul propriu zis se da o proba pentru ocuparea locurilor la start. Ca si alaformula 1, cel mai bun timp se aseaza in prima pozitie. La sky se pleaca cu handicapul timpului, daca cineva a scos un timp mai mare, se pelaca cu handicapul diferentei de timp.

| gornistu explică (pentru Lucian2473):

Acuma a priceput si capul meu, multumesc!laughing

1 răspuns: