| Anonigga a întrebat:

Sall all, deci vreau si eu sa cresc in masa musculara si vreau sa cumpar un supliment anume ca.sa cresc cat mai repede, dar eu eram gras si mi-a zis un prieten care le are cu sala ca ma ingras repede daca iau gainere...adica grasimea oricum o pun dar, dar o sa pun mai multa grasime decat masa...ce ar trebui sa fac sau sa iau?

7 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Probabil ai un organism endomorf. In cazul asta trebuie multa miscare si viontza in sensul asta, nu neaparat sala. Evita grasimile si alimentele ce contin colesterol.

| Anonigga explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Pai si ce trebuie sa manac? adica vreau sa cresc in masa musculara dar nu vreau sa pun asa de multa grasime...

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru Anonigga):

Carnea de Vita e esentiala, pui, albus de ou, fara prea multa paine (eventual paine neagra), legume, fructe, mai putini carbohidrati. Evita sarea, nu baga in tine sucuri chimice...

| Marius1985 a răspuns:

Salut. Icnearca produsul asta, pentru mine facut minuni: http://bit.ly/Metadrol

| AlexandruVl19 a răspuns:

Eu zic sa iti faci un program cu 3 mese pe zi si sa eviti cat mai mult grasimile, daca vrei sa mananci carne poti manca piept de pui fiert sau la cuptor, carne de vita. Nu neaparat sa faci sala poti face exercitiile si acasa sau in aer liber. Eu cel putin nu am luat suplimente.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru AlexandruVl19):

Ce sti tu despre grasimi? Crezi ca ingrasa, este putin cam fals.
Daca vrea sa slabeasca va trebui sa taie din carbohidrati, ca sa arda grasimea pe post de energie.
3 mese pe zi nu este de ajuns, si nici cea mai buna alegere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexandruVl19):

Cu 3 mese pe zi vrei sa puna muschi?

apuca-te de sah