| Quickalex a întrebat:

Sall. am 16 ani 70 kg si 1.75 inaltime. Am facut sala 2 luni am facut pauza 1 luna si vreau sa ma apuc iar,, eu am fost gras. acum nu am burta asa mare dar nici patratele laughing Cate calorii ar trebui sa mananc,, eu vreau sa mai slabesc putin sa ma definesc si sa pun masa musculara :3 Stiti vreun antrenament bun, sau niste sfaturi? :3 Multumesc!

5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Ori vrei sa te definesti ori vrei masa musculara, hotaraste-te!

| Quickalex explică (pentru SiLaS):

Sa ma definesc. ce ar trebui sa fac?

| SiLaS a răspuns (pentru Quickalex):

Sa faci cardio de 3 ori pe saptamana, sa mananci mancare cu putini carbohidrati, iti calculezi deficitul caloric si esti good to go, cam 1800 calorii ar trebui sa mananci zilnic-200-300

| MoruAndrei a răspuns:

Trebuie sa acumulezi zilnic in jur la 2500-3000 de Kcal.
Daca vrei sa te antrenezi acasa, este foarte bun acest antrenament: http://www.getfit.ro/......acasa.html
Daca vrei sa mergi la sala, nu lua de pe internet program de antrenament si vorbeste cu antrenorul de acolo, el te va sfatui cel mai corect.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Cresterea masei musculare si definirea masei musculare sunt 2 chestii total diferite. Nu le poti face pe amandoua. Pui mai intai masa musculara si apoi dai jos grasimea.