| pulivercs_8369 a întrebat:

Sall, ce ar trebui sa fac sa ma inaltz mai repede.
Inafara de fotbal si baschet,,
La inot merg de 3 ori pe saptamana

App am 1.57 inaltime
13 ani
dar vreau sa ma inaltz

Răspuns Câştigător
| UiteeeeVezi a răspuns:

Stai atarnat de o bara cu picioarele in aer cate 5 minute de 3 ori pe zi zilnic iar intr-o saptamana se vor vedea rezultate. Bafta!

6 răspunsuri:
| Christinne8 a răspuns:

Apuca.te de volei. Te inalta destul de mult.

| Scikofit a răspuns:

A

| Scikofit a răspuns:

Asteapta pana la [ubertate eu la 13 ani eram 1.52 iar la 14 sunt 1, 69

| DaNNNiii a răspuns:

Salut eu am 15 ani si am 1.80 aproape am facut inot dar nu foarte mult(2-3 luni vara) si baschet (2 ani) cred ca baschetul te ajuta foarte mult si daca te-ai apuca de sport de acum ar fi perfect pentru a te dezvolta armonios si sa ai un organism sanatos alte sporturi care te inalta ar mai fi rugby dar nu prea se practica la noi in tara (si pentru el ai nevoie sa fi mai dezvoltat fizic)

| Dark_8275 a răspuns:

Pai asteapta si tu putin sa cresti sa faci acolo 16 17 ani si o sa cresti 170, 180 depinde de genetic

| bikedavid a răspuns:

Apucate de handball eu axolo m-am inaltat mult.pe la 14-15 ani o sa ai o "explozie de crestere" si o sa cresti foarte mult asa li s-a intamplat multor prieteni deai mei in 3 luni vreo 15 cm