| mitroaxxl a întrebat:

Sall ce regim alimentar ar trebui sa urmez pentru masa musculara?

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Cat sa-ti asiguri 2 grame de proteina / kilogram-corp zilnic.

Adica, 4-5 mese pe zi bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ), una din mese sa fie la 30, maxim 60 de minute dupa antrenament (cea mai importanta masa ), sa-ti asiguri si carbohidrati ( orez, cartofi, quinoa, brocoli, etc. ) si grasimi sanatoase ( masline, nuci, etc. ). Si ceva fibre vegetale (fructe si legume).

Aia e ordinea importantei.