| madalynutzu1999 a întrebat:

Am 15 ani jumatate si am comandat creatine si as vrea sa pun in masa musculara si forta ce ar trebui sa fac ce exerciti si cum trebuie sa le fac. PS:Nu vreau sa ma duc la sala... ROG SERIOZITATE SALL.

11 răspunsuri:
| FitnessTrainer a răspuns:

Nu prea faci masa musculara acasa... Sper ca n-ai comandat creatina fara sa iti faci un program alimentar foarte bun si fara sa te gandesti ce exercitii sa faci. Daca vrei sa faci muschi, du-te la sala. Acasa faci mai mult rezistenta, definire, dar nu masa.

| Psihedelic777 a răspuns:

Iti recomand sa nu iei cretatine(desi stiu ca orice ti-as zice, tu tot cum vrei faci). Oricum creatina trebuie luata cu cap.Iti trebuie un regim anume si trebuie sa mergi zilnic la sala.Pentru ca altfel pot aparea niste efecte adverse sau alergii nasoale.Ma rog... faci ce doresti.Pai pentru masa, mananca si tu mai mult si mai multe proteine.Iar apoi fa exercitii macar 30 de minute.Fie flotari, abdomene, genoflexiuni(sunt pe youtube 1000 de videoclipuri de gen), fa tractiuni(sunt foarte bune).Ai grija si multa baftahappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Psihedelic777):

Serios? trebuie sa "mergi zilnic" la sala?

Alergii nasoale?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| Psihedelic777 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba iti zic ce spun unii dintre baietii care au luat si unul din ei ce a patit.Asa ca nu imi duce mie grija.Salut

| Cosmin86 a răspuns (pentru Psihedelic777):

Si eu am luat de aproape 10 ani si nu am facut nicio alergie.

La sala se merge de 3-4 ori pe saptamana ( nu zilnic ) indiferent ce iei, cam toti sportivii iau creatina si NU merg zilnic.

Deci, intre "baietii" tai ( probabil pampalai, firavi si cu ZERO studii ) si sportivi de performanta ( + propria experienta de 10 ani ) ce sa spun laughing

Apuca-te de sah

| Psihedelic777 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma bucur pentru tine. Daca ai luat 10 ani si e ok felicitari.Iar treaba pe care am zis-o prima data, nu trebuie luata 100% cuvant cu cuvant.I-am dat ideea ca nu e chiar ceva banal, sa le iei ca pe bomboane.Iar baiatul de a facut alergie si aste..nu-i duce tu grija ca nu esti in masura sa vorbesti. Oricum am incheiar discutia.Ai dreptate...felicitari.Baftahappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Psihedelic777):

P.s. : creatina gasesti si in carne si peste ( in special carnea rosie, gen de vita ).

Bafta

| madalynutzu1999 explică:

Dau funda la cel mai bun raspuns

| madalynutzu1999 explică:

Eu nu am cerut sa imi spuneti daca e bine sa iau sau nu... eu vreaubk cineva sa imi raspunda corect la intrebare si daca are ceva daca iau creatine :* Multumesc...

| Cosmin86 a răspuns (pentru madalynutzu1999):

Ai putea intai invata sa scrii corect.

Cuvantul "creatine" NU EXISTA in dictionar. Corect e "creatina".

Pasul 1 : inveti limba romana sa nu te mai faci de ras
Pasul 2 : te duci la sala si faci un program clasic de 4 zile axat pe exercitii de baza ( si mai putin pe izolare )

| madalynutzu1999 explică:

Pfff am scris raspunsul de pe tableta si de acea am avut unele mici greseli de ortografie.