| n0ss a întrebat:

Am implinit 16 ani de curând şi aş vrea sa slăbesc deoarece am nişte grăsime pe abdomen si piept, Poate cineva sa imi scpună nişte exercitii de slbăbit pentru acasă? Fundă

Răspuns Câştigător
| Alyna36 a răspuns:

Buna dimineata.
Scriu deja a 10 oara (cred) aceasta metoda happy

Una din cele mai eficiente metode de a slabi este alergatul.
Se alearga imbracat cat mai gros posibil, cu viteza mica (pentru a nu obosi rapid,
totusi fuga sa fie), cel mai bine seara inainte de somn.

Deci mai amanuntit:
Se alearga imbracat gros - asta duce la transpirare masiva, si cel mai important - la arderea grasimilor.
Majoritatea rezervelor de grasime se topesc, nu e nimic miraculos aici, e natural: astfel reactioneaza organizmul, incercand sa se adapteze noilor conditii.

Nu alerga rapid, pentru ca aici conteaza ca sa fugi cat mai mult timp.

dupa fuga, poti sa bei apa cata doresti, insa sa nu maninci.
dupa asta un dus si la somn.
Metoda e functionala, 100%
si este folosita mai ales de unii sportivi, care castiga un avantaj fata de oponentii lor daca pierd din greutate(avand aceiasi putere) insa sunt trecuti intr-o categorie mai usoara.

Totul depinde de cata staruinta vei depune tu.

p.s. ultimul caz real in care un coleg a incercat sa slabeasca - a dat jos 4 kg intr-o saptamana.

3 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Incearca tae bo(ps: abdomenele nu te ajuta)

| angelRBD a răspuns:

Din ce in ce mai multe abdomene, pana la 100 pe zi

| garetbora a răspuns:

La piepit incearca flotari, la abdomen vezi aici: http://youtu.be/S9iKCQPMbt0