| Nicu9990 a întrebat:

Am o intrebare fac sala si iau proteine. intrebarea mea este urmatoarea:proteinele se iau si sambata si duminica cand nu fac sala sau numai an timpul saptamani cand fac? Multumesc!

3 răspunsuri:
| DarkRed a răspuns:

Proteinele suplimenteaza mancarea.
Asta si sunt proteinele, un supliment.
Daca sti ca nu poti sa-ti iei necesarul de calorii din mancare intr-o zi, poti lua proteine, desigur.

| Nicu9990 explică (pentru DarkRed):

Dar trebuie sa iau si sambata si duminica cand nu fac sala?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nicu9990):

Tinand cont ca muschii cresc atunci cand te odihnesti, nu ar fi stupid sa nu-i hranesti FIX ATUNCI CAND CRESC?

p.s.: 5 antrenamente pe sapt => le dai doar 2 zile pe sapt in care sa creasca... si o sa progresezi cam lent, mai bine faci 3-4 antrenamente pe saptamana, eu prefer 3.