| xCrank a întrebat:

am si eu o intrebare, am 15 ani merg la sala foarte des, vreau sa cresc masa musculara, la 15 ani pot lua steroizi(pastile)si ce steroizi.

Răspuns Câştigător
| DanyAlex a răspuns:

Eu iti sugerez sa stai linistit. Am vrut si eu sa fac chestia asta, dar medicul mi-a zis ca o sa imi tasez oasele. Si o sa raman cam ca ADI MINUNE. Si de steroizi... sunt foarte toxici. Am un prieten care a luat vreo 2 ani steroizi si din cauza asta, i s-au macinat muschii pe interior... funda daca te-am ajutat big grinbig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru DanyAlex):

Ce i s-a macinat mah? rolling on the floor

9 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cred Ca suferi foarte mult nu i asa?
Nu vrei sa ti d au o poma si sa te umflu eu acolo pe unde este nevoie?laughing)

| negru30 a răspuns:

Nu lua steroizi - ai sa te umfli si forta neam - mai mult de atat o sa-ti dai peste cap metabolismul si ai sa arati groaznic peste cativa ani - mai bine sa ai forta decat sa fi umflat cu pompa

| Cosmin86 a răspuns (pentru negru30):

O sa-ti creasca forta si de la steroizi, nu asta e problema, sunt altele mult mai grave, gen impotenta

| DanyAlex a răspuns:

Mersi de funda.:*

| Remus13 a răspuns:

Nu ai voie sa iei steroizi, esti prea mic, daca vrei sa-ti strici viata luand steroizi de la varsa asta treaba ta, nu cred ca vrei sa nu ti se mai dezvolte muschii. mai asteapta 4-5 ani pana se dezvolta tot corpul in intregime.

| Ciocolatefrenchblue a răspuns:

Stai lins frate pana la 18 -20 de ani trage asa intai natural. daca te hranesti bine si mergi la sala si tragi cum trebuie iti garantez k nu iti mai trebuie steroizi si in plus sunt toxici nu te lua dp monitori de la sala k iti trebuie chesti sau daca nu iei ceva sa bagi in tine degeaba mergi laa sala. aici mai depinde si de genetica ta sper ca te-am ajutat

| edwarddragos a răspuns:

Poti lua dar nu stiu ke anume...

| JamesO007 a răspuns:

Luand steroizi mai ales la varsta ta frageda si oricand la orice varsta fiecare organ al corpului este afectat, iti poti lua ramas bun de la batranete. Este alegerea daca doresti sa fii sanatos si sa faci culturism intr-un mod natural sau sa te distrugi!