| xCrank a întrebat:

as vrea sa aud cateva pareri in legatura cu suplimentul Gain Fast de la Universal nutrition, are cam multi carbo dar eu am nevoie de masa...astept niste pareri in legatura cu acesta.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, orice gainer e bun. Stii de ce? Fiindca doar firma OptimumNutrition si parca si BSN au propriile fabrici unde produc suplimentele.In rest celelalte sunt gen: cumpara de la ala mai ieftin si vinde-l mai scump. Oricum, daca o sa cumperi GainFast de la Universal o sa vezi ca se termina cam in doua saptamani. Nu stiu daca ai mai luat gainere dar orice gainer are cupa de servire cam cat una de detergent, deci se consuma super rapid chiar si in cantitati mari. Eu zic sa iti cumperi un concentrat proteic(ca sa iei numarul optim de proteine pe zi) si sa mananci mancare ca un nesimtit. Poti faci multe shake-uri cu carbohidrati multi ca sa-ti fie mai usor de mancat. Pentru ca mie mi se pare mai util sa beau decat sa mananc. Mai comfortabil. Informeaza-te despre alimente bogate in calorii si cu alea fa-ti un shake. Untul de arahide si bananele sunt o sursa buna. Bafta

| GabrielaIoana a răspuns:

E bine sa vorbesti cu un doctor/nutritionist ininte sa iei astfel de supliment chiar daca e doar un supliment. Daca vrei sa dea rezultate trebuie sa vorbesti cu un specialist.

| xCrank explică (pentru GabrielaIoana):

Am vorbit cu nutritionisti, stiu bine ce iau, am mai lut suplimente, nu sunt la primul tub de proteine...intreb ca sa stiu daca a avut cineva rezultate cu el s-au efecte neplacute.