| Bogdy4Boss a întrebat:

as vrea sa ma apuc de parkour si sunt constient ca pentru a face parkour ai nevoie de: forta, agilitate etc. Eu de la voi as vrea niste sfaturi cu ce sa incep, ce exerciti trebuie sa fac pentru a putea face parkour in fiecare zi si decate ori pe zi trebuie sa fac exercitiile.
PS: cel mai rapid si bun raspuns va primi funda+vot.

5 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Incepe cu niste miscari mai usoare si pentru asta te poti antrena intr-un parc de joaca asa ca de inceput si dupa poti face ceva mai complicat.

| Ramoneluu a răspuns:

Flotari si alte exercitii cat mai multe

| SKREFI a răspuns:

Cauta pe net scheme de parkour si incearca sa le faci si exerseaza pana reusesti schema! Si da trebuie sa ai agilitate mai mult nu trebuie neaparat forta multa!

| Bogdy4Boss explică (pentru SKREFI):

Pai dati-mi si mie niste exercitii pentru agilitate si forta(n-am cine stie ce forta deoarece stau la oras si singurul antrenament pe care il fac este calculatorul) de aceea vreau sa ma apuc de parkour pentru a nu spune mai tarziu ca mi-am irosit tineretea pe calculatorcrying

| SKREFI a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Pai uitate si tu pe net la skeme