| tavi97 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu cum pot face un backflip daca ma puteti ajuta as vrea sa imi dati un tutorial in romana mi se face frica am mai privit pe YouTube si am vrut sa incerc dar mi s-a facut frica

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti invingi teama, altfel nu vei reusi. In al doilea rand este important sa exersezi pe o saltea moale, si destul de inalta, astfel incat impactul in timpul cazaturii sa fie amortizat. Iar in al treilea rand, ai nevoie de un prieten care sa te ajute in timpul exercitiilor; un prieten bun care sa-ti ridice si moralul.
Cred ca din toate cele 3 videoclipuri vei avea cate ceva de invatat, in special din al doilea, unde iti arata in mod progresiv cum se procedeaza:
http://www.youtube.com/watch?v=0SYRNsqpFoA
http://www.youtube.com/watch?v=16P2XAuUb5g
http://www.youtube.com/watch?v=aCAlWHTai2c

3 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Sunt oameni care si-au rupt gatul cand au incercat asa ceva fara antrenament sau cand erau prea euforici in urma unei victorii sau din cauza alcoolului, asa ca ai grija sau incearca sa te manifesti prin ceva mai safe tongue

| NedeFcSb a răspuns:

Trebuie sa ai niste antrenament, sa ai muschi la picioare.Mai intai incearca ceva mai simplu dupa care poti incercahappy

| OnDuty a răspuns:

Parerea mea este sa nu te "arunci" asa direct pentru ca trebuie mult antrenament.Eu zic sa incepi de jos si sa parcurgi fiecare pas pana sa ajungi sa faci aia...Acuma parerea mea daca nu vrei sa patesti ceva.