| 3lFiTzU a întrebat:

Credeti ca daca joc in fiecare zi baschet cu prietenii ma inalt? Exista sanse? Ca nu am deloc chef sa merg la cursuri si de astea! Multumesc

F
U
N
D
A

Răspuns Câştigător
| soryn7777 a răspuns:

Daca joci zi de zi normal ca te inalti ca se dezvolta oasele. daca vei juca 2 -3 ani si esti bun vei ajunge baschetbalist.mult noroc. funda?

8 răspunsuri:
| Sedecaru_Ciprian_1996 a răspuns:

Da daca joci zi de zi! Trebuie sa ai o alimentatie potrivita!
Daca te-am ajutat poate o FUNDA

| anyhylator a răspuns:

Depinde ce varsta ai, baschetul nu te inalta daca il practici( totusi datorita solicitarii oaselor acestea isi maresc volumul) acesta accelereaza procesul de crestere. Asa ca daca ai pana in 19 ani vei creste mult mai repede.

| CyLvEr a răspuns:

Da, se poate sa te inalti dar foarte putin, in jur de 1 cm. Corpul tau se va inalta odata cu timpul, dar cand ajungi la 160-170 cm o sa te inalti foarte greu.

| A4T3Ch a răspuns:

Daca joci baschet cu prietenii,nu exista sanse sa te inalti deloc,decat cum cresti tu, ca orice om, copil, iti creste inaltimea normal, nu iti creste mai mult sau mai putin nici daca te-ai chinuii in cele mai rele cazuri.
FunDa?

| Ra21Q a răspuns:

Chiar si daca practici baschet de performanta nu o sa cresti nu stiu cat. Baschetul ajuta cu maxim 3-4 cm. Restul depinde de parintii si tot felul de chestii genetice.

| Reek54 a răspuns:

Salut, ce varsta ai, si cat timp joci in fiecare zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista sanse doar daca ai sub 20 de ani.Dar mai multe sanse ai avea daca ai inota.

| 3lFiTzU explică:

Am 12 ani si 1, 50 big grin