| AnOnImUl321123 a întrebat:

Sall TPU
Cum imi depasesc frica de inaltime? De exemplu imi e frica sa sar de la 5 metri in apa cand merg la strand, dar, nu imi e frica sa ma urc pana in varful unui copac iar la strand esti mai in siguranta cand urci la 5 metri ca stai pe platforma aia care nu se rupe insa in copac ai asa un sentiment ca daca te prinzi de o anume creanga s-ar putea rupe si sa cazi. Cum de nu imi e frica sa ma urc in copac, dar sa sar de la 5 m imi e desi sar in apa nu pe asfalt, sper ca ati inteles la ce ma refer. Si cum fac sa sar de la inaltimi de cel putin 2 metri fara sa imi fie frica ca imi rup ceva? Stiu cum sa,, aterizez" si asa dar tot imi e putina frica... vreau sa depasesc senzatia asta de frica de inaltime.
FUNDA

4 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

Cati ani ai?
Pai sari de mai multe ori dupa nu o sati mia fie frica incepi cu 1m 2 m si tot asa pana ajungi la 5 big grin

| Leon237 a răspuns:

Cand esti pregatita sa sari, incearca sa te invarti sa amecesti si dupa aia sari, eu asa am facu nici nu mi-am dat seama ca sunt in apa happy

| florynmondialul a răspuns:

Ceva simplu dar sigur! pune pe cineva sa te impinga de la spate cand nu te astepti sau sari cu ochii inchisi!

| robytzu96 a răspuns:

Salut, pai urca-te la 5 M si sari, gandul tau sa fie pozitiv : gandeste-te : nu o sa mi se intample nimic, e doar apa... orice s-ar intampla nu conteaza! Dupa prima saritura numai pe rampa de 5 o sa stai! happy Nu trebuie sa iti fie frica.