| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat o bicicleta de la First Bike si nu pot sa fac frane sau chestii de genu asta! Mentionez ca franele nu au acel cauciuc si poate de-aia. Frana este pe saboti. Sau din cauza sabotilor nu stiu. Si. ar mai fi un lucru, uneori cand ma plimb cu ea sabotii freaca janta roatei.Va rog sa ma ajutati! E o bicicleta buna si doar aia e problema! Sunt din Timisoara si imi puteti da nume de service-uri de biciclete daca e nevoie.
P.S.: Nu vreau raspunsuri gen:,, ia-ti alta bicicleta asta nu mai ai ce face cu ea".

Răspuns Câştigător
| Reeves a răspuns:

Salut. Sabotii o sa frece de janta si daca i-ai schimba, este normal pentru ca numai unul se retrage, iar celalalt sabot sta acolo pe janta.

| Dennis56 a răspuns (pentru Reeves):

Da de ce sta acolo pe janta ca nu inteleg? Asta-i problema.Si ce mi-ai spus e adevarat.Unu sta pe janta, iar celalalt se retrage.Dar ce as putea sa-i fac ca sa se retraga amandoi?

| Reeves a răspuns (pentru Dennis56):

Nu ai ce-i face asa este normal ca un sabot sa ramana acolo, doar daca il tragi tu cu mana, dar cand o sa pui frana din nou va fi la fel.

4 răspunsuri:
| Razvanboy17 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa ei brate, cu saboti si sufe, si manerul, noi si sa le schimbi complet

| Dennis56 a răspuns (pentru Razvanboy17):

Si cam cati bani m-ar lua acesta imbunatatire?