| Dany_Daniel_1998 a întrebat:

stie cineva niste exerciti pentru muschi care trebuie antrnati sa ai forta la scanderbeg

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de antebrat, apoi de biceps, triceps si umar si apoi de piept si spate. Sunt tehnici diferite daca ai spatele mai dezvoltat decat pieptul sau invers, le gasesti pe net.

Exercitii iti recomand :
- flexii cu gantera din incheietura, pentru antebrat
- flexii cu bara dreapta ( pentru biceps + antebrat )
- impins haltera cu priza apropiata ( sau flotari cu priza apropiata ) pentru triceps
- fluturari laterale, ridicari frontate si impins deasupra capului ( pentru umeri )
- flotari cu priza larga sau impins cu haltera + fluturari cu gantere, pentru piept

- tractiuni cu priza supinatie, la latimea umerilor ( antebrat, biceps, spate )

Si mai sunt, alege-ti ce poti. Daca te duci la sala atunci nu e greu sa-ti faci un program.

3 răspunsuri:
| ililililililililililililililililili a răspuns:

Mama ei de romana : "exerciti", "antrnati", "scanderbeg". Doamne.WTF?!

| DianneKrieger a răspuns:

Flotarile sunt cele mai bune dupa parerea mea. Numai bine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru DianneKrieger):

Flotarile nu au absolut nicio treaba cu skandenbergul