| jockercata a întrebat:

totul a inceput acum o saptamana eram la masa si mancam linistit si deodata m-am inecat cred ca mancarea a luat-o pe cealalalta parte... si m-am panikat foarte tare de atunci imi este frica sa mai mananc linistit imi e frica ca ma voi ineca din nou ce sa fac TPU va rog Ajutati-ma

3 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salut!
dacă mâncarea ajunge "pe cealaltă parte"eşti nevoit să tuşeşti, dar să tuşeşti până "iese"de acolo.crede-mă că şi eu am păţit chestia asta, şi nu este nimic grav. Poţi mânca liniştit în continuare.şi dacă cumva te mai îneci, nu trebuie să îţi faci griji.este un lucru minor.

| Cosmin86 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat de mai multe ori, nu cred ca e persoana care sa nu fi patit asta macar o data in viata.

Mananca in continuare, si daca se mai intampla nu e nicio problema, nu ai de ce sa te panichezi, tusesti de cateva ori puternic si gata.

| Lucica2000 a răspuns:

Asa ii s-a intamplat si mamei mele, te rog Cata mananca in continuare acelasi meniu si nu-ti fie frica, doar sa ai pare grisa cum mesteci..nu intra in depresie.....Multumesc big grin!
.