| Mac_Alex_1994 a întrebat:

Vinerea viitoare dau proba de alergare de viteza la educatie fizica si vreau sa scot un timp de nota 10 chiar daca eu sunt cel mai bun din clasa la viteza. Spuneti-mi varog ce asi putea sa fac pentru a scoate un timp peste recordul meu de pana acum.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind viteza se mareste daca faci sprinturi la intervale de 60 de secunde, nu e de mirare cel mai rapid om de pe planeta e campion la sprint 100 m, ce poti face?
timp de 60 de secunde alergi la maxim pauza 20 secunde asa vreo 5 ture e destul la interval de 24 de ore
desigur sa nu ignoram importanta alimentatiei o lingura de miere bio 100% inainte de antrenament da energie corpului pe termen scurt cea e ok, apa desigur

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Sa alergi in timpul liber pentru a-ti marii rezistenta fizica. Incearca sa faci direct alergari de viteza si sa incerci sa-ti depasesti singur recordul.