| mikos123321 a întrebat:

happy vreau sa invat parkour si nu stiu cu sa incep sa ce trebuie sa fac plz rasp am mare nevoie

Răspuns Câştigător
| smecheru24 a răspuns:

Incepe cu chestii usoare, eu nu sunt un expert parkour dar nu sunt nici incepator, incearca cu Kong, de exemplu, mai bine incerca pe o saltea inainte si fa ce vrei acolo, de toate care le sti : tumbe, sarituri.
Sper ca ti-am fost de ajutor
.

1 răspuns:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Chiar saptamana trecuta am incercat si eu cu un prieten avem 14 ani amandoi, am tot inceput sa mergem in locuri libere si linistite unde am inceput sa tot sarim peste un gard, ne-am suit pe acoperisul uni case. dar nu a durat mult timp chestia asta ca ne-am lovit cadeam chesti.

probabil ca tu te-ai uitat pe YouTube la PARKOUR da hai fi harnic si scrie ACCIDENTE PARKOUR! dada

sper ca te-am salvat! glumeam dar o sa te si accidentezi
asa ca ai grija de tine

PS esentialul e sa incepi usor cu saritiri si catarari

BAFTA!