| vladdd16 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de un sport.De un an nu mai fac nimic.Am facut fotbal, tenis de masa si tenis de camp dar m-am lasat de toate trei. Vreau sa incerc un sport nou.Voi ce sporturi practicati sau ce imi recomandati?

7 răspunsuri:
| TheLaw a răspuns:

Eu iti recomand polo sau baschet.

Bafta!

| Goooogle a răspuns:

Hmmm pai te poti apuca de Rugby asta te si dezvolta, sau innot sau karatae, kick boxing, box ceva mai de baietibig grin

| MrFlavyus a răspuns:

Inotul e sanatos si frumos
La fel si daca te duci la sala.
Funda?

| CaMMpER a răspuns:

Sall....eu zic sa te apuci de PARKOUR....Este un sport in care faci sarituri etc. Uita-te pe YouTube big grin

| TheMLG a răspuns:

Depinde cati ani ai, sub 14-15 te-as sfatui ceva gen inot, baschet, scrima, dans; peste 14-15 iti recomand polo-ul, sau sa te duci la sala.

| Alecsica a răspuns:

Salut, eu ti-as recomanda un sport gen FULL CONTACT mai scurt si la obiect, Artele Martiale (karate)... Avantajele ar fi urmatoarele: iti dezvolta masa musculara, inveti sa te aperi si sa ataci cand este nevoie, inveti sa iti controlezi furia, si nu in ultimul rand daca te tii poti ajunge si sa concurezi la diferite cupe si campionate nationale unde ai putea lua o medalie. Sper ca te -am ajutat... BAFTA!

| Capone5556 a răspuns:

Apucatae de rugby m-am apucat la 9 ani acum am 12 si nu m-as mai lasa niciodata