| anonim346575 a întrebat:

Sall ziceti-mi si mie ce ar trebui sa consum inainte si dupa antrenamnet (nu ma refer la carbo si proteine ca asta stiu ma refer alimente )am antrenamentul seara la 20:00 si as vrea sa stiu daca dupa antrenament pot consuma lapte iaur branza carne etc

1 răspuns:
| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns:

Nu prezinta nici o problema consumul nici unui aliment dupa antrenamente. Acum depinde si de ce iti doresti. Daca vrei sa eviti depunerea de grasimi sau sa elimini grasimile in exces ar fi de preferat dupa antrenamente sa nu mai mananci nimic. Imi inchipui ca daca incepi antrenamentele la 20:00, vei termina destul de tarziu. La ora aia ar fi de preferat sa bei decat o cana de lapte sau o ceasca de ceai. Inainte de antrenamente nu cred ca ar fi o problema sa iei ceva dulce pentru energie iar daca mananci mai consistent, ar trebui sa servesti ceva cu maxim 2 ore inainte de antrenament daca nu chiar mai devreme. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu. happy