| marius7122 a întrebat:

Salt TPU, ce ziceti de programul meu de antrenament, astazi il pun in aplicare, si poate aveti niste sugestii. Programul este acesta:
luni: spate,umeri,trapez,picioare
marti: piept,biceps,triceps,antebrat,spate
miercuri: pauza
joi: umeri,trapez,picioare
vineri: piept,biceps,triceps,antebrat, spate
sambata/duminica: pauza
As vrea sa ma antrenez mult la piept, astept sugestii.

Răspuns Câştigător
| mOBSCENE a răspuns:

N-are rost sa faci de mai multe ori pe saptamana, atata timp cat executi corect, diversifici, si te tii de program +alimentatie. Iti extenuezi muschii! Au nevoie sa se refaca.
Sa nu faci piept in fiecare zi! Cum am mentionat anterior, fiecare grupa de muschi trebuie sa se refaca inainte de a fi antrenata din nou.
pot incerca
Luni- piept+biceps
Marti- Picioare
Miercuri-Pauza
Joi-Spate+trapez
Vineri- Umeri+triceps.
Abdomenul il bagi cand vrei, nu mai mult de 2x pe sapt.

6 răspunsuri:
| Petru_Leonard_1993 a răspuns:

Eu zic ca e bun programul, dar daca vrei asa mult la piept, tine doar 1 data pe saptamana si incearca sa introduci intre fiecare categorie cate 10-20 min de exercitii la piept.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Petru_Leonard_1993):

E bun o rola.

Spate si picioare la acelasi antrenament... doamne ce IDIOTENIE.

La un antrenament faci o grupa mare singura sau o grupa mare + o grupa mica, in niciun caz 2 grupe mari.

Mai documentati-va si voi inainte sa aberati complet.

| marius7122 explică (pentru Cosmin86):

Ai niste sugestii de program pentru mine, deocamdata sunt la inceput si nu prea stiu multe despre programe de antrenament, as vrea ceva care sa imi dezvolte pieptul

| Cosmin86 a răspuns (pentru marius7122):

Fa un program de 4 zile pe saptamana :

luni -> piept, abdomen
marti -> spate
joi -> picioare
vineri -> umeri, brate

| marius7122 explică:

!
scuze, am gresit un pic la program, cel corect este :
luni: spate,umeri,trapez,picioare
marti: piept,biceps,triceps,antebrat
miercuri: pauza
joi: spate,umeri,trapez, picioare
vineri: piept, biceps, triceps, antebrat
sambata/duminica: pauza