| Cosmin38384 a întrebat:

Vreau să-mi iau un mtb dar pe site scrie 6-9 ani. Eu am 16 ani, 60 de kg si 1.75 înălțime.
Credeți că e ok pentru mine? Uitati o poză: https://photos.app.goo.gl/9mXFrHgZeTBdDJPM9
Mulțumesc anticipat!=)

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, la 1 75 înălțime ai nevoie de o bicicletă mărimea L. Ce arăți tu în poză este o bicicletă pentru copii, mărimea S sau mai repede xs. Dacă alegi mărimea greșită vei avea probleme cu durerile de spate și durerile de genunchi. În fine, asta la drumuri lungi. Și atunci când pedalezi genunchii îți vor fi undeva pe la manșoane. Sincer, vei arăta foarte nasol pe ea. Și nu recomand biciclete cu astfel de suspensie la cadru. După un timp începe să scârțâie și devine foarte nasol când mergi pe bicicletă. O bicicletă full suspension costă o grămadă de bani, printre cele mai scumpe sporturi de nisă din categoria biciclete.

| Cosmin38384 explică (pentru anonim_4396):

Ce părere ai despre asta atunci?
https://photos.app.goo.gl/7VKdavRzqH8Hyjxz8

| Deniskovici a răspuns (pentru Cosmin38384):

Spune-mi ce buget ai, și-ți arat eu MTB-uri

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin38384):

Pare un btwin 320. Ai o problemă cu bicicletele astea pentru copii. Dacă vrei o bicicletă pentru dirt, atunci îți poți cumpăra una numai pentru dirt.

| Cosmin38384 explică (pentru Deniskovici):

500-600 lei

| Deniskovici a răspuns:

Cel mai probabil ți-e puțin micuț

| Cosmin38384 explică (pentru Deniskovici):

Da de tinut mă ține presupun

| Cosmin38384 explică (pentru Deniskovici):

Oricum am avut bmx deci sunt obișnuit=)