| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,acum 3 zile mi-am luat niște suplimente de la whey, nu avea măsura înăuntru și îmi pun 4 lingurițe la 500ml.Intrebarea mea este, este normal sa iau 2 kile in 2 zile? Precizez ca am 16 ani și 60 kile.Fac sala

4 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Pentru acuratețe, cântărirea se face dimineata, înainte de mâncare, dar după ce ai fost la baie. Pe parcursul zilei greutatea variază în funcție de ce mănânci și bei.

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Corect, la mine difera si cu 3 kg pe parcursul zilei, ma gandesc la cineva foarte solid de genul 1, 90 si 130 kg poate varia si cu 6-7 kg fata de nemancate, daca omul a mancat 5 mese si a baut 4 litri de lichide toata ziua.
Deci asa este cel mai corect dimineata pe nemancate la pelea goala, aceea este greutatea corecta!

| darrio2007 a răspuns:

2 kile de suplimente in 2 zile sau in greutate corporala?

| Cosmin86 a răspuns:

In general 5-6 kg de muschi PE AN inseamna progres bun. La inceput o sa pui mai mult, dar nu cu mult.

2 kg in 2 zile inseamna variatie de apa, atat si nimic mai mult.

Daca cineva iti spune ca e ALTCEVA decat variatie de apa, poti sa-i spui ca e un CRETIN IDIOT redus mintal.