| claudiu02 a întrebat:

Acum 5 luni am fost operat de stern înfundat(pectus exacavatum), mai usor spus, aveam pieptul in forma de pâlnie, o adâncime in piept. Am fost "vindecat" cu ajutorul unei tije din oțel inoxidabil. Eu sunt slab de felul meu, mananc mult, dar nu prea pun pe mine, am vârsta de 16 ani am uitat sa menționez, acum am decis sa fac o schimbare, sa fac sala acasa, ma puteți ajuta cu niște sfaturi pentru mușchii pieptului? Vreau sa dezvolt pieptul foarte mult, deoarece nu arată tocmai bine din cauza problemei pe care o aveam. iar mușchii vor ajuta la îmbunătățire si cand mii se va extrage tija. Vreau sa stiu ce exerciții trebuie sa fac, cam câte sa fac pe zi, proteine daca este nevoie sa iau si ce sa fac sa mai pun pe mine mușchi, va rog mult de tot ajutați-ma.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai acea tijă în acea zonă, având în vedere afecțiunea de care ai suferit eu zic că gimnastică medicală, recomandată de un specialist.