| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am 1, 73 cm si in jur 56 kg.Ce trebuie sa fac ca sa pun masa musculara.Va spun de la inceput ca pun greu greutate dar sunt si foarte slab.E nasol ca am o constructie slaba.Am mai fost cineva asa? Sunt destul de mare ca si ani am 25.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Schimba-ti bucatareasa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Genoflexiuni,flotări, abdomene.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru masa musculara ar trebui sa consumi multe proieteine si sa te tii de sala.

| 120bulevard a răspuns:

Esti foarte slab raport greutate-inaltime, poti sa faci sala si sa mananci toate prostiile atat timp cat iti atingi target-ul proteic, care ar fi intre 84-100 grame de proteina pe zi. Trebuie sa mananci 3000-3500 kcal pentru ca ai arderi foarte rapide banuiesc + efortul de la sala, ai arde lejer 2300 kcal pe zi adunat, vei vedea progrese in primele luni. Roma nu a fost construita intr-o zi tine minte asta.

| raMLesS a răspuns (pentru 120bulevard):

Nu arde el 2300 de kcal la greutatea aia in veci.

| dolceromania a răspuns:

Apucate de culturism.

| kr.mdy a răspuns:

In primul rand nu mananci cum trabuie, in al doilea rand nu te odihnesti, in al treilea rand poate nu faci exercitiile care trebuie.Proteina nu iei suficienta nici din alimentatie nici din suplimente, iar sport tb sa faci cam de trei ori pe sapt.Masa musculara se formeaza dupa 3 luni.

| viorelman11 a răspuns:

Mananca banane cu paine.