| GheorgheGino a întrebat:

Salut.Am 1.78 si 85 de kilograme vreau sa slabesc, cam cate calorii ar trebui sa consum? Cu 30 cardio pe zi si 5 antrenamente la sala.Eu sunt endomorf si am hipertirodism.
In perioada de slabire se mai consuma creatina? Nu stiu cam cate calorii daca 2000sau 2500. Cu proteinele m-as duce pe 1.7-1.8xgreutatea actuala.
Lamuriti-ma va rog frumos.Am 36% grasine

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

"Câte calorii să consum?". Simplu, cu 500-600 mai puține decât aportul necesar. Creatina nu are de-a face cu slăbitul, nu îngrașă, nu slăbește, este doar supliment. Într-o zi mănânci cât simți că ai nevoie, la sfârșit tragi linie si vezi cât ai mâncat. Dacă ai băgat 2500cal, scazi la 1900-2000.